Достапни линкови

logo-print

Бан Ки Мун бара борба против климатските промени


Генералниот секретар на Обединетите нации, Бан Ки Мун оцени дека светот оди кон бездна, ако не преземе акција за борба против климатските промени. Зборувајќи на Конференцијата за климатски промени во Женева, тој ги повика владите на 150 земји да направат напредок во политиката во однос на климатските промени, пред одржување на разговорите во Копенхаген, во декември.

XS
SM
MD
LG