Достапни линкови

logo-print

Оптимизам за продолжување на мировните преговори


Специјалниот американски пратеник за Блискиот Исток Џорџ Мичел оцени дека имал добар состанок со двајца израелски претставници и оти во идната недела ќе ги продолжи средбите со цел да дојде до обновување на израелско палестинските мировни преговори. Мичел во минатата недела во Лондон разговараше со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху за замрзнување на градењето еврејски населби на палестинските територии.
XS
SM
MD
LG