Достапни линкови

logo-print

Молдавскиот претседател си поднесе оставка


Молдавскиот претседател Владимир Воронин објави дека ја напушта претседателската функција, по осум години на власт.
До изборот на нов претседател, таа должност ќе ја врши претседателот на парламентот, лидерот на либералите Михаи Гимпу.

XS
SM
MD
LG