Достапни линкови

logo-print

Карзаи ја зголемува изборната предност


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи ја зголемува предноста пред неговиот главен противкандидат за претседателската функција Абдула Абдула. По пребројани 60 отсто од гласовите, Карзаи освоил 47, наспроти Абдула кој има помалку од 33 отсто од гласовите.

XS
SM
MD
LG