Достапни линкови

logo-print

Мокен земјотрес го погоди островот Јава


Мокен земјотрес го погодил главниот индонезиски остров Јава. Според американскиот Геолошки институт земјотресот бил со сила од 7,4 степени според рихтеровата скала. Засега нема извештаи за штети и жртви. Индонезија предупреди на можност од појава на Цунами.
XS
SM
MD
LG