Достапни линкови

logo-print

Помалку дрога од Авганистан годинава


Обединетите Нации соопштија дека одгледувањето опиум во Авганистан годинава е намалено за 22 насто. Падот на цената на дрогата делумно ги принуди земјоделците да се префрлат на одгледување други култури. Според проценките годинава околу 800 илјади авганистанци има помалку во бизнисот со дрогата.
XS
SM
MD
LG