Достапни линкови

logo-print

24 години затвор за кршење на ембаргото на Абхазија


Грузискиот суд го осуди на 24 години затвор турскиот капетан на товарен брод, кој беше обвинет за кршење на економската блокада која Грузија и ја наметна на сепаратистичката област Абхазија.
Грузиските власти, минатиот, месец го фатија бродот што превезувал нафта, од Турција до главниот град на Абхазија Сухуми.
XS
SM
MD
LG