Достапни линкови

logo-print

Ахмадинеџат овој месец во ОН


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџат ќе има обраќање на Генералниот Собрание на Обединетите Нации во овој месец, што ќе биде негово прво патување на Запад по контроверзниот реизбор. Во ист ден, на 23-ти септември, најавено е обраќање и на американскиот претседател Барак Обама, кој му даде рок на Иран до септември да ги замрзне нуклеарните активности или ќе се соочи со поостри санкции.

XS
SM
MD
LG