Достапни линкови

logo-print

Пад на цената на нафтата


Цената на нафтата на светските пазари падна под 70 американски долари за барел поради стравот дека Кина ќе престане да им позајмува пари на земјите погодени од светската економска криза. Главниот кинески берзански индекс исто така бележи пад поради стравувањата дека построгата политика на кинеските монетарни власти ќе го забави економското опоравување на земјата.
XS
SM
MD
LG