Достапни линкови

logo-print

Вселенска прошетка на астронаутите од „Дискавери“


Астронаутите на спејс шатлот „Дискавери“ денеска ќе ја имаат првата прошетка во вселената. Тие треба да го заменат резервоарот со амонијак на Меѓународната вселенска станица и да земат неколку делови кои ќе ги вратат на Земјата за анализа. „Дискавери“ пристигна на вселенската станица во неделата на 13- дневна мисија за замена на опрема.
XS
SM
MD
LG