Достапни линкови

logo-print

Руската опозиција бара слобода на протестирање


Опозициското движење Другата Русија протестира во Москва барајќи слобода на одржување јавни собири. Новинските извештаи велат дека околу 30 учесници во протестот се приведени. Меѓу нив е и еден од опозициските лидери Едуард Лимонов.

XS
SM
MD
LG