Достапни линкови

logo-print

Руските безбедносни сили убиле агент на Ал Каеда


Руските безбедносни сили соопштуваат дека убиле странски агент на Ал Каеда во проблематичнита севернокавкаска република Дагестан, блиску до границата со Чеченија. Властите велат дека убиениот бил Алжирец, во бунтовничките кругови познат како Доктор Мухамед.

XS
SM
MD
LG