Достапни линкови

logo-print

Со пишување го прекршил антитерористичкиот закон


Судот во Шри Ланка денеска го осуди тамилскиот новинар на 20 години затвор, зашто објавил текстови во кои ги критикува постапките на власта во војната против Тамилските тигри. Тој е прв новинар осуден за кршење на законот за спречување тероризам.
XS
SM
MD
LG