Достапни линкови

logo-print

Борби во долината Сват во Пакистан


Пакистанската војска соопшти дека во денешните судири во долината Сват убила најмалку 30 талибанци. Во вчерашниот самоубиствен напад во Сват загинаа 17 полициски регрути. До овој напад дојде откако војската соопшти дека уништила еден камп за обука на бомбаши самоубијци.
XS
SM
MD
LG