Достапни линкови

logo-print

Дискавери се спои со Меѓународната станица


Американскиот шатл Дискавери се спои со Меѓународната всленска станица. Шатлот по неколкудневно одлагање, поради лошите временски услови, во петокот беше лансиран за да ги обновите залихите со храна и лабораториска опрема на Меѓународната станица. Мисијата ќе трае 13 дена.
XS
SM
MD
LG