Достапни линкови

logo-print

Претседателот на Колумбија со свински грип


Колумбискиот претседател Алваро Урибе заболел од новиот грип. 57 годишниот Урибе, како што јавуваат агенциите, не бил во групата на виско ризични пациенти. Првите знаци на новиот грип тој ги добил за време на состанокот на јужноамериканските лидери што во петокот се одржа во Аргентина.
XS
SM
MD
LG