Достапни линкови

Во Берлин средба Саркози- Меркел


Францускиот претседател Никола Саркози денеска ќе го посети Берлин. Најавена е средба со германската канцеларка Ангела Меркел, на која ќе стане збор за претстојниот самит на Г-20.
XS
SM
MD
LG