Достапни линкови

logo-print

На аеромитинг во Полска се сруши белоруски авион


Се сруши белоруски борбен авион Сухој 27, на аеромитинг во централна Полска, соопштува полицијата.
Портпаролот на полицијата вели дека судбината на пилотите е неизвесна, иако полските медиуми објавија дека пилотите веројатно загинале.
XS
SM
MD
LG