Достапни линкови

logo-print

Поплава од поплаки за авганистанските избори


Повеќе од 550 приговори може да влијаат на резултатите од авганистанските избори, соопштува Комисијата за изборни жалби. Тие велат дека примиле повеќе од 2000 поплаки и дека повеќе од една четвртина од нив се многу сериозни.
По пребројани 35 отсто од гласовите, актуелниот претседател Хамид Карзаи води пред неговиот главен противкандидат Абдула Абдула.
XS
SM
MD
LG