Достапни линкови

logo-print

Гордон Браун во ненајавена посета на Авганистан


Британскиот премиер Гордон Браун, денеска, беше во ненајавена посета на Авганистан, соопштуваат британските медиуми. Според медиумските извештаи, Браун ветил забрзување на обуката на авганистанските безбедносни сили, за Авганистанците да можат да преземат поголема одговорност за внатрешните проблеми на земјата.
XS
SM
MD
LG