Достапни линкови

logo-print

Слобода за новинарот што го гаѓаше Буш со чевлите


Ирачкиот новинар кој се прослави со тоа што, со своите чевли го гаѓаше поранешниот американски претседател Џорџ Буш, наредниот месец ќе биде пуштен од затвор, соопштува неговиот адвокат.
Новинарот беше осуден на три години затвор, но судот потоа му ја намали казната на една година затвор, затоа што не бил претходно осудуван. Адвокатот соопштува дека судот одлучил да го ослободи новинарот Мунтадар Ал Зеидин, по три месеци поминати в затвор.

XS
SM
MD
LG