Достапни линкови

logo-print

Ирачаните го оплакуваат починатиот шиитски лидер


Десетици илјади луѓе, денеска, се собраа во ирачкиот град Карбала да му оддадат почит на шиитскиот лидер Абдулазиз Ал Хаким, пред тој да биде погребан во светиот град Наџаф.
Ал Хаким почина во средата, во болница во Техеран, каде што се лекуваше од рак на белите дробови.
XS
SM
MD
LG