Достапни линкови

logo-print

Во Багдад загинале двајца американски војнициАмериканската команда во Ирак соопшти дека двајца американски војници загинале денеска кога експлодирала поставена бомба крај еден пат во Багдад. Од американската инвазија во 2003 година досега во Ирак загинале над 4330 американски војници.
XS
SM
MD
LG