Достапни линкови

logo-print

Поворка пред ковчегот на починатиот сенатор Кенеди


Илјадници луѓе му оддаваат последна почит на американскиот сенатор Едвард Кенеди кој почина во вторникот на 77 годишна возраст од рак на мозокот. На погребот што е закажан за утре се очекува до говори американскиот претседател Барак Обама. Едвард Кенеди ќе биде погребан до неговите браќа Џон и Роберт Кенеди на националните гробишта Арлингтон.
XS
SM
MD
LG