Достапни линкови

logo-print

Прво заседание на молдавскиот парламент


Денеска ќе се одржи првото заседание на новиот парламентарен состав на Молдавија по изборите на 29 јули. На првата седница се очекуваат дискусии за формирање на влада и за избор на нов претседател на земјата кој ќе го замени Владмир Вороњин кој нема право да се кандидира за трет претседателски мандат.
XS
SM
MD
LG