Достапни линкови

logo-print

Сменет грузискиот министер за одбрана


Грузискиот министер за одбрана Давид Сихарулидзе е сменет од функцијата, неполна година откако седна во министерската фотелја. Кабинетот на претседателот Михаел Саакашвили соопшти дека министерството го презема еден од неговите заменици, Бачо Ахалаја. Не се соопштуваат детали за разрешувањето на Сихарулидзе, кој е поранешен амбасадор во Вашингтон.
XS
SM
MD
LG