Достапни линкови

logo-print

Еулекс ја следи ситуацијата на Косово


Портпаролот на ЕУЛЕКС на Косово Карим Лимдал денеска изјави дека мисијата ја следи ситуацијата по неодамнешните инциденти кои ги предизвикаа припадниците на двиожењето Самоопределување и по најавите за нови акции против мисијата на Европската Унија. Не загрижува што некои елементи користат насилство кога не се согласуваат со нешто. Движењето на Албин Курти демолираше 28 возила на ЕУЛЕКС во Приштина во вторникот.
XS
SM
MD
LG