Достапни линкови

logo-print

Сенаторот Кенеди ке биде погребан покрај неговите браќа


Американскиот сенатор Едвард Кенеди ке биде погребан во сабота покрај неговите браќа на Националните гробишта во Арлингтон. Американскиот Претседател Обама ке одржи говор. Сенаторот Кенеди почина од рак на мозокот во вторникот на 77 години.
XS
SM
MD
LG