Достапни линкови

logo-print

Расте предноста на Карзаи на претседателските избори во Авганистан


Авганистанските изборни власти велат дека Хамид Карзаи ја зголемил својата предност за десет проценти во однос на најблискиот ривал поранешниот миинистер за надворешни работи Абдула Абдулах во најновите резултати од претседателските избори во земјата. Досега се изброени седумнаесет проценти од гласовите, а крајните резултати се очекуваат за неколку недели.
XS
SM
MD
LG