Достапни линкови

logo-print

Карзаи поблиску до претседателската фотелја


Актуелниот авганистански претседател Хамид Карзаи е во водство пред неговиот главен противкандидат Абдула Абдула, за претседателската функција, соопштуваат од изборната комисија.
По пребројани 17 отсто од гласовите, Карзаи има околу 45, наспроти Абдула, кој освоил околу 35 отсто од пребројаните гласови.
XS
SM
MD
LG