Достапни линкови

logo-print

Русија се штити од севернокорејските ракети


Русија постави ракетен систем на Далечниот Исток, за да се заштити од тестирањето на севернокорејски ракети, изјави началникот на генералштабот на руската армија Николај Макаров.
Тој вели дека тоа е превентивна мерка која треба да ја заштити Русија од евентуални неуспешни лансирања на севернокорејски ракети и можно паѓање на нивни делови.
XS
SM
MD
LG