Достапни линкови

logo-print

Имало ли таен затвор на ЦИА во Литванија?


Парламентот на Литванија ќе покрене истрага за сомневањата дека во таа земја имало тајни затвори на ЦИА во кои биле држени осомничени терористи. Телевизијата Еј Би Си во минатата недела објави дека во близина на Виљнус биле држени 8-мина осомничени терористи.
XS
SM
MD
LG