Достапни линкови

logo-print

Оставка на директорот на најголемата руска фабрика за автомобили


Директорот на најголемата руска автомобилска компанија Автоваз, Борис Аљошин си поднесе оставка. Неговата оставка доаѓа по големите потреси кај производителот на Лада. Руската автомобилска индустрија е во тешка финансиска состојба, поради тоа што кризата ја намали побарувачката на автомобили.
XS
SM
MD
LG