Достапни линкови

logo-print

Либија не го исполнила ветувањето


Министерот за правда на Шкотска Кени Макескил изјави дека Либија го прекршила ветувањето оти таканаречениот бомбаш од Локерби нема да биде пречекан со високи почести откако ќе биде ослободен од затвор. Абделбасет ал Меграхи човекот кој во 1988 година беше осуден за уривањето на авионот на Панем над шкотскиот град Локерби кога загинаа 270 луѓе, повеќето американци, во минатата недела беше ослободен од затвор, а во Триполи беше пречекан како херој.
XS
SM
MD
LG