Достапни линкови

logo-print

Истрага за истрагите на ЦИА


Американскиот министер за правда Ерик Холдер го избра сојузниот обвинител Џон Дурам да ја предводи истрагата за наводите дека ЦИА лошо постапувала со осомничените за тероризам. Холдер ја донесол оваа одлука откако ги прочитал тајните документи за сослушувањето на затворениците во Ирак и Авганистан. Неодамна Белата Куќа објави документи на ЦИА со детали за постапувањето спрема осомничените терористи.
XS
SM
MD
LG