Достапни линкови

logo-print

Одложено лансирањето на шатлот Дискавери


Американската вселенска агенција НАСА го одложи за утре денешното лансирање на шатлот Дискавери поради лошите временски услови на космодромот во Флорида. Шатлот со седумчлен екипаж треба да однесе снабудување на Меѓународната вселенска станица и таму да ја остави американската астронаутка Никол Стот.
XS
SM
MD
LG