Достапни линкови

logo-print

Медведев во посета на Монголија


Рускиот претседател Дмитри Медведев пристигна во дводневна посета на Монголија која има за цел зацврстување на односите меѓу двете земји. Притоа се очекува да бидат потпишани повеќе договори, меѓу кои и за формирање заедничка компанија за експлоатација на ураниумот во Монголија.
XS
SM
MD
LG