Достапни линкови

logo-print

Балканот нема да биде запоставен


Професорот по политички науки на американскиот Универзитет за одбрана Стивен Мајер оцени дека Балканот нема да биде меѓу приоритетите на администрацијата на претседателот Барак Обама, освен ако не избувне некоја криза. Тој прецизира дека Балканот сепак нема да биде запоставен со оглед на фактот што голем дел од сегашната администрација се луѓе кои биле ангажирани во регионот за време на претседателот Бил Клинтон.

XS
SM
MD
LG