Достапни линкови

logo-print

САД ја продолжува поддршката на Косово


Новиот амбасадор на САД на Косово Вилијам Кристофер Дел изјави дека неговата земја ќе продолжи да го поддржува Косово како и дека независноста на Приштина е „неповратна“. Косовските власти пак, како што пишува приштинскиот дневен весник Експрес, ќе продолжат да лобираат во втората половина на септември во државите кои сеуште не го признале Косово.
XS
SM
MD
LG