Достапни линкови

logo-print

Ќе бидат објавени првични резултати од изборите во Авганистан


Денеска треба да бидат објавени првичните резултати од претседателските избори во Авганистан. Претставници од државната изборна комисија изјавија дека ќе бидат објавени гласовите од 10-40 проценти од избирачките места. Специјалниот пратеник на ООН во Авганистан, Каи Еиде, вчера повика на трпение додека не се истражат наводите околу објавените победи на двајцата кандидати на претседателските избори.
XS
SM
MD
LG