Достапни линкови

logo-print

ОН бараат трпение за изборните резултати во Авганистан


Специјалниот претставник на Обединетите нации во Авганистан, Каи Аиде повика на трпение, додека не заврши разгледувањето на приговорите за изборни нерегуларности. Тој, сепак, рече дека имало одредени проблеми на изборите.
Претходно, двајцата главни противкандидати за претседател, Хамид Карзаи и Абдула Абдула, рекоа дека се во водство. Абдула рече и дека има докази дека Карзаи ги мести изборите.

XS
SM
MD
LG