Достапни линкови

logo-print

Иран ќе соработката со ОН за нуклерната програма


Иран најави дека ќе ја продолжи соработката со Меѓународната агенција за атомска енергија, која работи под покровителство на Обединетите нации.
За неколку дена, треба да биде објавен извештајот на Меѓународната агенција за спорната иранска нуклеарна програма.
Портпаролот на иранското министерство за надворешни работи Хасан Кашкави ги повика светските сили „битно да ја преиспитаат“ нивната политика на наметнување санкции.
XS
SM
MD
LG