Достапни линкови

logo-print

Грција се бори со пожарите


Изутрината продложило гаснењето на пожарите во Грција со 17 авиони, хеликоптери, а се очекува натамошна помош од Франција, Италија и Кипар. Само во последните 24 часа се регистрирани 85 нови пожари. Во Атина илјадници луѓе ја минаа ноќта на отворено поради пожарите кои ги зафатија северните предградија. Владата на Грција прогласи вонредна состојба.
XS
SM
MD
LG