Достапни линкови

logo-print

Независна истрага за Локерби


Американскиот сенатор Џо Либерман побара независна истрага за одлуката на Шкотска за ослободување на бомбашот од Локерби изразувајки загриженост дека британските интереси во Либија имале улога во случајот. Абдел Басет ал Мегхри кој го урна Пан Ам над Шкотска, при што загинаа 20 лица претрежно американци, е ослободен од доживотна робија поради тоа што е болен од рак. Неговиот херојски дочек во Триполи предизвика огорчени реакции во Соединетите држави.
XS
SM
MD
LG