Достапни линкови

logo-print

Израел бара од Шведска да осуди текст од шведски весник


Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху побара од шведската влада да го осуди написот во шведски весник, во кој се наведува дека израелските сили, можеби, ваделе органи од Палестинци што умреле во затвор. Висок израелски претставник рече дека премиерот не очекува извинување од шведската влада, но дека очекува осуда на написот.
XS
SM
MD
LG