Достапни линкови

logo-print

Заштитните бетонски препреки остануваат во Ирак


Ирак го прекина размонтирањето на бетонските ѕидови за заштита од експлозии во Багдад, по разурнувачките експлозии кои минатата недела однесоа околу 100 животи, соопштуваат властите.
Одлуката значи отстапување од планот на премиерот Нури Ал Малиќи, кој со отстранувањето на бетонските препреки сакаше да покаже дека безбедносната состојба во Ирак се подобрува.
Не се соопштува дали повторно ќе бидат подигнати и препреките што веќе се размонтирани.
XS
SM
MD
LG