Достапни линкови

logo-print

Загина жена во судир на глисери во Охрид


Една жена загина, а друга е тешко повредена при, судир на два глисери, што се случи синоќа пред влезот на каналот Студенчишта во Охрид.
Загинатата го возела едниот глисер, а тешко повредената се возела во другиот.
Се очекува, охридската полиција, денеска, да објави детали за несреќата.
Несреќата се случува, само два дена, откако беше укината едномесечната забрана за пловење на скутери на Охридското Езеро, во периодот од 11 до 18 часот.

XS
SM
MD
LG