Достапни линкови

logo-print

Скок на цената на нафтата


Цената на нафтата на светскиот пазар постигна денеска највисоко ниво од почетокот на годинава благодарејки на потсрекот од кинескиот пазар со акции. Барелот сурова нафта чинеше 74,2 долара. Растот е подржан и од засилувањето на европскиот индекс и акциите на отворањето на Њујоршкиот Вол Стрит.
XS
SM
MD
LG