Достапни линкови

logo-print

Делегација на Северна Кореа во Јужна Кореа


Северна Кореа денеска испрати делегација на високо ниво за да присуствува на државната церемонија во Сеул во чест на починатиот поранешен претседател на Јужна Кореа Ким Дае Јунг. Тој почина пред неколку дена, а беше познат по неговите напори за приближување на двете земји за што ја доби и Нобеловата награда за мир.
XS
SM
MD
LG