Достапни линкови

logo-print

Судири во Сомалија


Најмалку 21 човек загина во денешните судири на бунтовниците и провладините сили во Сомалија, изјавија очевидци. Според командантот на владините сили, терористите претрпеле огромни загуби.
До судирите дојде, кога владините сили нападнаа упориште на исламистичката организација Ал Шебаб во градот Буловард, околу 200 километри северно од главниот град Могадишу.

XS
SM
MD
LG